Pompy ciepła służą nie tylko do ogrzewania czy ochładzania pomieszczeń budynku – mogą również wytwarzać ciepłą wodę użytkową. Generuje to wiele korzyści, takich jak niskie koszty eksploatacyjne. Na czym polega działanie tego nowoczesnego urządzenia grzewczego? Wyjaśniamy w artykule.
Jak działa pompa ciepła Panasonic?
Pompy ciepła Panasonic powietrze-woda można z powodzeniem instalować zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Należy podkreślić, że zapewniają doskonałą wydajność nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, takich jak bardzo niskie temperatury. Typowa pompa ciepła Panasonic zbudowana jest z m.in.:
- wymiennika ciepła – odbiera energię z powietrza,
- sprężarki – najważniejszy element całego układu, powoduje zwiększenie ciśnienia i temperatury czynnika roboczego,
- zaworu,
- grzałki elektrycznej – awaryjne zabezpieczenie układu przed skrajnymi mrozami.
Proces przygotowywania ciepłej wody użytkowej przez pompę ciepła Panasonic polega więc pobraniu energii cieplnej z powietrza, następnie podgrzaniu nim wody umieszczonej w specjalnym zasobniku. Jako eksperci od sprzedaży pomp ciepła Panasonic w Środzie Śląskiej dostarczamy klientom nowoczesne urządzenia zróżnicowane pod względem parametrów technicznych.
Zalety użycia pompy ciepła Panasonic do produkcji ciepłej wody
Jedną z największych korzyści z użycia pompy ciepła Panasonic do produkcji ciepłej wody są przede wszystkim oszczędności. Urządzenie to do działania potrzebuje jedynie niewielkich ilości prądu elektrycznego – nie jest zasilane ani olejem opałowym, ani gazem płynnym, co przekłada się na niskie koszty eksploatacyjne. Ponadto pompy ciepła Panasonic:
- zapewniają bezpieczeństwo użytkowania,
- cechują się trwałością,
- są łatwe w montażu, obsłudze i konserwacji,
- charakteryzują się niską awaryjnością.