Pompy ciepła Strzelin

Niskie koszty eksploatacyjne, trwałość, łatwość i bezpieczeństwo obsługi – pompy ciepła mają wiele zalet. Jako jedne z najbardziej ekologicznych układów ogrzewania są rozwiązaniem często wdrażanym podczas budowy energooszczędnych domów. Można je jednak z powodzeniem instalować również w starych budynkach – jedno- i wielorodzinnych, zakładach pracy czy obiektach użyteczności publicznej.

Naszą specjalnością jest sprzedaż i instalacja pomp ciepła w Strzelinie. Od wielu lat dostarczamy klientom najwyższej jakości systemy grzewcze i dbamy o ich fachowy montaż. Co istotne, oferujemy bezpłatną wycenę i doradztwo przy wyborze konkretnego rodzaju urządzenia. Aby pompa ciepła odznaczała się wysoką wydajnością, należy dostosować jej parametry do zapotrzebowania na energię w danej nieruchomości. Pod uwagę trzeba wziąć m.in. wielkość i konstrukcję budynku, zastosowane systemy wentylacji, poziom termoizolacyjności, a także lokalne warunki klimatyczne.

Czy na pompę ciepła można dostać dofinansowanie?

W ramach naszych usług pomagamy również w uzyskaniu dofinansowania do pompy ciepła w Strzelinie. Wybór tego typu urządzeń, korzystających z odnawialnych źródeł energii, przyczynia się do poprawy jakości powietrza m.in. dzięki ograniczeniu emisji dwutlenku węgla. Podczas pracy pompa ciepła nie generuje żadnych szkodliwych związków chemicznych – w przeciwieństwie do systemów, które potrzebują paliw kopalnych. Z tego też powodu możliwe jest otrzymanie dopłaty do instalacji pompy ciepła. Jednym z programów, skierowanych do właścicieli nowych domów jednorodzinnych, jest „Moje ciepło”. Osoby planujące wymianę starych instalacji grzewczych na pompy ciepła mają możliwość ubiegania się o dopłaty w ramach programu „Czyste powietrze”.

Wspieramy naszych klientów podczas załatwiania formalności niezbędnych do uzyskania dofinansowania do pompy ciepła. Wskazujemy, czy istnieje możliwość otrzymania dopłaty i wyjaśniamy, jakie kroki należy kolejno podjąć.

Kiedy warto zdecydować się na pompę ciepła?

Niskie koszty eksploatacyjne pomp ciepła spowodowane są z niezależności wobec cen paliw kopalnych. Co więcej, urządzenia te są niemal całkowicie bezobsługowe – nie wymagają wykonywania żadnych skomplikowanych prac konserwacyjnych. Kolejna ich zaleta to wysoka bezawaryjność – warto dodać, że w ramach naszej oferty prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pomp ciepła.

Na pompę ciepła warto się zdecydować, jeżeli w budynku zastosowane są urządzenia ogrzewania płaszczyznowego – wówczas wydajność pomp jest największa. Godnym polecenia rozwiązaniem jest również połączenie pomp ciepła z instalacją fotowoltaiczną. Pompy doskonale sprawdzają się także jako uzupełnienie układów wykorzystujących gaz płynny czy olej opałowy. Wspierają ich funkcjonowanie, czego efektem jest zmniejszenie wydatków ponoszonych za ogrzewanie czy produkcję ciepłej wody.

Pompy ciepła są instalowane również w przypadku, gdy nie ma możliwości podłączenia budynku do sieci gazowej albo gdy generowałoby to niezwykle wysokie koszty. Zazwyczaj jest to spowodowane niesprzyjającym położeniem nieruchomości.