Logo

Pompy ciepła Milicz

Pompy ciepła Milicz

Specjalizujemy się w sprzedaży pomp ciepła w Miliczu. Oferujemy najwyższej jakości ekologiczne urządzenia grzewcze, które odznaczają się wysoką wydajnością, łatwością obsługi i trwałością – ich zakup to inwestycja na wiele lat. Z naszej strony klienci mogą liczyć na fachowe doradztwo. Po dokonaniu bezpłatnej wyceny proponujemy rozwiązania szyte na miarę potrzeb i oczekiwań konkretnego zleceniodawcy. Podczas doboru parametrów urządzenia, takich jak moc grzewcza, konieczne jest uwzględnienie m.in.:

  • powierzchni nieruchomości,
  • konstrukcji budynku,
  • stopnia termoizolacyjności obiektu,
  • rodzaju wentylacji,
  • średnich temperatur miejscowych.

Określenie zapotrzebowania na energię jest kluczowe, by dobrać pompę ciepła, która zapewni właściwy komfort cieplny w budynku, będzie opłacalna w użytkowaniu i bezawaryjna. W ramach naszych usług zajmujemy się ponadto instalacją pomp ciepła w Miliczu. Przeprowadzony przez profesjonalistów montaż stanowi gwarancję prawidłowego i bezpiecznego działania urządzenia w przyszłości.

Jak działają powietrzne pompy ciepła?

Pompy ciepła wykorzystują energię odnawialną – pobieraną z gruntu, powietrza czy wody. Wymagają również niewielkich ilości prądu elektrycznego. W porównaniu z innymi systemami grzewczymi umożliwiają znaczące ograniczenie emisji dwutlenku węgla, nie generują żadnych szkodliwych dla środowiska i człowieka spalin.

W ramach naszych usług oferujemy m.in. powietrzne pompy ciepła w Miliczu. Zgodnie ze swoją nazwą urządzenia te większość energii czerpią z powietrza. Ogromną przewagą nad ich gruntowymi odpowiednikami jest to, że nie wymagają przeprowadzania skomplikowanych prac montażowych (np. odwiertu). Znajdują zastosowanie nie tylko w ogrzewaniu i chłodzeniu budynków, ale również podgrzewaniu wody. Powietrzne pompy ciepła mogą być montowane zarówno w starym, jak i nowym budownictwie – budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach użyteczności publicznej czy zakładach pracy. Działamy kompleksowo – oprócz instalacji pompy możemy zaproponować nowoczesne systemy wentylacji, które zapobiegają ucieczce ciepła, co również wpływa na ograniczenie kosztów ogrzewania budynku.

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

Jedną z największych zalet pomp ciepła jest ich energooszczędność. To obecnie jedno z najbardziej ekologicznych i opłacalnych urządzeń grzewczych na rynku, którego popularność stale rośnie i nie dzieje się tak bez przyczyny. Nie można nie wspomnieć o wyjątkowo niskich kosztach eksploatacyjnych tych układów. Nie są zasilane olejem opałowym czy gazem płynnym, a także nie wymagają przeprowadzania żadnych skomplikowanych prac konserwacyjnych. Jednocześnie odznaczają się trwałością oraz wyjątkowo niską awaryjnością. Są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu – nie ma ryzyka zaczadzenia czy wybuchu jak w przypadku instalacji gazowej.

Oferowane przez nas powietrzne pompy ciepła sprawdzają się doskonale w różnych warunkach lokalizacyjno-konstrukcyjnych. Dopasowujemy typ urządzenia do specyfiki konkretnej nieruchomości, dzięki czemu zapewniona jest najwyższa wydajność.

Montaż pomp ciepła:

  • umożliwia znaczącą redukcję kosztów ogrzewania,
  • zapewnia optymalny komfort termiczny,
  • generuje znaczne oszczędności w porównaniu z innymi systemami grzewczymi.

Warto dodać, że możliwe jest uzyskanie dotacji na instalację pomp ciepła – dotyczy to takich programów jak np. „Moje ciepło” czy „Czyste powietrze”. Z przyjemnością doradzamy klientom i pomagamy w załatwieniu formalności niezbędnych do uzyskania dofinansowania.