Logo

Pompy ciepła Brzeg

Pompy ciepła Brzeg

Zajmujemy się sprzedażą i instalacją pomp ciepła w Brzegu. Dostarczamy nowoczesne systemy grzewcze dopasowane do potrzeb i oczekiwań konkretnego klienta. Nie tylko oferujemy profesjonalny montaż urządzeń, ale zapewniamy również doradztwo podczas ich wyboru. Aby właściwie określić zapotrzebowanie na ciepło nieruchomości, trzeba wziąć pod uwagę takie kwestie jak metraż budynku, poziom jego termoizolacyjności, a także lokalne warunki klimatyczne. Na tej podstawie jesteśmy w stanie zaproponować pompy ciepła o optymalnych parametrach – idealnie dostosowanych do potrzeb mieszkańców.

Wybór urządzeń grzewczych ma ogromne znaczenie dla komfortu termicznego użytkowników budynku. Przekłada się także na wysokość opłat związanych z utrzymaniem nieruchomości. Pompy ciepła stale zyskują na popularności ze względu na m.in. niskie koszty eksploatacji, bezpieczeństwo i łatwość obsługi.

Jakie są zalety pomp ciepła?

Pompy ciepła wykorzystują energię odnawialną – w zależności od typu urządzenia pobieraną z gruntu, powietrza lub wody. Są jednymi z najbardziej ekologicznych systemów grzewczych, ponieważ nie emitują żadnych szkodliwych substancji. Ich ogromna zaleta to niezwykle niskie koszty eksploatacyjne – potrzebują tylko niewielkiej ilości prądu elektrycznego. Sprawia to, że są o wiele opłacalniejszym rozwiązaniem niż np. kotły na olej opałowy czy gaz płynny. Jednocześnie zapewniają wysoką wydajność.
Kolejne korzyści płynące z instalacji pompy ciepła to łatwość użytkowania tych urządzeń. Nie tylko nie wymagają budowy zbiorników na paliwo, ale są właściwie bezobsługowe i odznaczają się niską awaryjnością. Warto dodać, że w ramach naszej oferty prowadzimy także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pomp ciepła. 

Na uwagę zasługuje również uniwersalność tego typu urządzeń. Mogą być z powodzeniem montowane zarówno w budynkach jedno- czy wielorodzinnych, jak i zakładach przemysłowych. Pompy ciepła to rozwiązanie powszechnie stosowane w przypadku budowy domów energooszczędnych. Często są łączone z systemami ogrzewania płaszczyznowego, np. ogrzewaniem podłogowym.

Dofinansowanie pomp ciepła

Jako jedną z największych zalet pomp ciepła wskazuje się opłacalność tego urządzenia. Wątpliwości klientów czasami budzi dość wysoki koszt zakupu i montażu pompy – niekiedy może przewyższać cenę tradycyjnych systemów grzewczych. Należy jednak podkreślić, że pompy ciepła, w związku z niskimi kosztami eksploatacyjnymi, w dłuższej perspektywie generują spore oszczędności. Ich instalacja to inwestycja na wiele lat. Szczególnie korzystnym finansowo rozwiązaniem jest połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką.

Co więcej, można uzyskać dofinansowanie do pompy ciepła. W efekcie zakup tego systemu wcale nie musi być droższy niż np. instalacja pieca gazowego. Nasza firma zapewnia klientom kompleksową obsługę – chętnie doradzamy w kwestii uzyskania dotacji z programów takich jak „Moje ciepło” czy „Czyste powietrze”. Wyjaśniamy, czy jest szansa na uzyskanie dofinansowania do pompy ciepła, i pomagamy w wypełnianiu niezbędnych formalności.

Oferowane przez nas pompy ciepła to urządzenia niezawodne, umożliwiające znaczącą redukcję wysokości domowych rachunków. Dbamy o to, by poszczególne parametry, jak moc grzewcza, były dostosowane do specyfiki konkretnej nieruchomości – w razie pytań zapraszamy do kontaktu.